Kooli põhiväärtuste kandjad 2023/2024

TARKUS

Osmo Lapin (Ö-klass) – Õpib hinnetele "4" ja "5". Suurepärase praktilise töö "Neutralisatsioonireaktsiooni võrrandite koostamise veebipõhine õpikeskkond" eest teenis 100 punkti ja töö esitati õpilasleiutajate riiklikule konkursile. Ta on väga tark ja teab palju. Oskab enda teadmisi väga nutikalt ning osavalt rakendada. Sel õppeaastal on ta silma jäänud enda muhedate, huvitavate ja tabavate ettekannetega. Ta suudab ka kõige keerulisemad asjad imelihtsalt lahti seletada. On kolme aasta jooksul esindanud kooli edukalt füüsikaolümpiaadil. Samuti saavutas eelmise aasta veebruaris Tartu Tamme Gümnaasiumis toimunudteadusvõistlusel "Nupp nokib" kooli võistkonnaga esikoha.   

Ranno Valk (C-klass) – Ta vist osaleb igal olümpiaadil ning teeb seda, naeratus suul. Tulemused on tavaliselt suurepärased, seega oleme saanud korduvalt tema üle uhkust tunda. On märkimisväärne, kui mitmes aines ta on juba saanud kutse olümpiaadi lõppvooru. Talle meeldib teadmisi omandada ning ennast proovile panna. Teisi kuulates mõtleb alati kaasa ning esitab nii UPT seminaris kui kolmapäevastes loengutes sisukaid ja arukaid küsimusi. Talle meeldib nii õpetajate kui õpilastega huvitavatel teemadel arutleda. Lisaks meeldib talle oma teadmisi ka jagada, seega pole just harv, kui teda näeb kellelegi midagi seletamas. Ilmselt ta naudib kõike, mida teeb, sest tusasena pole teda keegi näinud.

VÄÄRIKUS

Indrek Virks (A-klass) – Ta peab oluliseks Eestimaad ja eesti rahva traditsioone. See väljendub kõige paremini tema esitatud muusikas. Ta on noor inimene, aga teab palju vanu eesti rahvalaule ja oskab mängida eesti rahvamuusikat mitmetel pillidel. Meie kooli aktustel ei saa läbi ilma temata. Eelmisel laulu-ja tantsupeol osales ta kolme kollektiivi koosseisus – rahvatantsijana, koorilauljana ja rahvakunstiansambli pillimehena. Seda ei juhtu just väga tihti ühe eesti noormehega. Koolis ja väljaspool kooli on ta viks ja viisakas ning väga täiskasvanulik suhtleja. Tema huumor on alati heatahtlik ning tema peale võib loota. Ta õpib väga hästi ning eriti matemaatikas esindab ta väärikalt meie kooli nii olümpiaadil kui Nuti-Mati võistlustel. Suvel näitles ta väga nauditavalt Piibe teatri suvelavastuses „Issanda teener".

ETTEVÕTLIKKUS

Egle Vaganova (Ü-klass) – Ta on pühendunud Jõgeva linna rühma kodutütar, Jõgevamaa noortevolikogu esimees, kuulub õpilasesindusse, tantsib rahvatantsu ja on Jõgevamaa Kodutütarde ja Noorkotkaste noortekogu president. Ta on väga isamaaline noor neiu, kelle väljaöeldu on alati kaalutletud ja arukas. Salliva ja loomult tagasihoidliku noore taga peitub tegelikult julge ja tark inimene, kes on valmis seisma iga noore huvide eest. Tema koosolekud on sisukad, läbimõeldud ja hästi juhitud. Ta oskab samaaegselt olla armas, veenev, otsusekindel ja range. Noortekogude üle-eestilistes projektides on ta aktiivne osaleja ja kaasarääkija. Sel aastal panustas ta suurlaagri Spektri planeerimisse nii maakondlikult kui vabariiklikult. Ernakesel oli ta abis kontrollpunktide läbiviimisel. Kaks aastat järjest on ta maleva noortekoguga läbi viinud helkurijagamist Jõgeva põhikooli ja Jõgevamaa Gümnaasiumi ees ning eelmisel kevadel kogus koolis sinilillekampaaniaga veteranide auks annetusi. Lisaks on ta hea meeskonnaliige nii võistlustel kui ürituste planeerimisel. Ta viib oma rühma noorematele läbi järguõpet. Ta ei ole lihtsalt ettevõtlik noor, vaid ta on ka suurepärane eeskuju teistele noortele.

HOOLIVUS

Renate Uiga (A-klass) – Ta on väga heatahtlik, vahetu ja emotsionaalne – teiste mured ja rõõmud ei jäta teda kunagi ükskõikseks. Sinu mure on ka tema mure ja sinu rõõmu üle tunneb ta kahekordselt rõõmu. Vähe on inimesi, kelle nägu on nii suur hinge peegel. Ta on üks oma klassi eestvedajatest ja taganttõukajatest, aga ta ei kasuta teerullitaktikat ega karmi kätt, vaid ikka optimistlikku ergutamist. Ta on tubli tegutseja meie kooli õpilasesinduses. Ta sõprade ring on hiigelsuur – ta meeldib kõigile. Pärast pikka koolipäeva pole ta suhtlemisest väsinud, vaid läheb ta sinna, kus on palju koolikaaslaseid koos – rahvatantsutrenni või Liblikapüüdjate proovi. Teda esitavad hoolivuse kandjaks juba mitmendat korda teiste klasside õpilased.

TERVIS

Kevin Aland (Ö-klass) – Pälvis Eesti meistrivõistlustel jõutõstmises juuniorite kategoorias I koha. Jälgib enda toitumist – sööb vähe magusat ja töödeldud toitu, tarbib võimalusel isekasvatatud toitu. Samuti on ta piiranud nutiaega, kustutanud näiteks TikToki konto. Teeb neli korda nädalas trenni, on igal aastal esindanud kooli spordivõistlustel ning saavutanud väga häid kohti nii individuaalselt kui võistkondlikult. Magab ööpäevas 7–8 tundi.

 

Toimetaja: NELE GRAVERSON