Kooli põhiväärtuste kandjad 2022/2023

TERVIS

Rasmus Randoja (Ö-klass) – Ta mängis hästi Eesti U19 saalihoki koondise eest Hispaanias ning samuti sooritab jooksus häid tulemusi. Kannab väärtust edasi enim just sportides. Jõgevamaa noorte meistrivõistlustel krossijooksus 1000 m I koht, Eesti Koolispordi Liidu teatejooksu meistrivõistlustel: pendelteatejooksus I koht, maastikuteatejooksus II koht. Suur saalihokikunn, vallutab sellega maailma nii Eesti koondises kui ka U19 koondises mängides. Kalpsab vilkalt jooksurajal ning kehalise kasvatuse tundides näitab klassi kõikides pallimängudes, mida mängitakse. Meelitas nii mõnegi teise Ö-klassi noormehe "Luikede järve" tantsima.

HOOLIVUS

Helis Kiis (Ü-klass) – Helis on suure südame ja naeratusega neiu, kes tunneb huvi igaühe tegemiste vastu. Ta märkab, kui kellelgi on tuju morn või mure kuklas ning sööstab teda kuulama või toetama kas või mõne hea sõnaga. Helise reaktsioon, kui kuuleb kellegi murest, on alati hindamatu ning kaastundlik. Ta on hea kuulaja, kelle peale saab loota. Mainimata ei saa jätta ka tema päikselist pilku, mis klassiruumi soojusega täidab. Helisel on rohkem häid sõnu ning ruumi südames kui kellelgi teisel siin majas!

ETTEVÕTLIKKUS

Inara Ein (W-klass) – Ta on oma ettevõtlikkust näidanud nii koolis kui ka väljaspool. Ta on aktiivselt tegev kooli õpilasesinduses, kus ta on president, ning samuti on ta ka Jõgeva valla noortevolikogu liige. Tal on tegutsemisvõime ja -tahe ning ta paistab silma oma mõtte- ja väljendusviisiga. Ta oskab panna ennast teiste kingadesse ning seetõttu mõelda erinevatest vaatenurkadest, mis aitab kaasa tema heale eneseväljendusele. Paistis silma oma hea kõne ja juhtimisoskusega õpetajate päeval direktoriks olles. Väga aktiivne kodanik, julgeb oma arvamust igal teemal väljendada ja oskab seda ka põhjendada. Veab eest mitmeid üritusi nii koolis, kui ka koolist väljas. Inara ei otsi kunagi vabandusi, vaid leiab võimalusi.

TARKUS

Mattias Pihlak (Ä-klass) – ehk härra Ülikool on meile kõigile suureks eeskujuks. Ta peab ülioluliseks õppimist ja arenemist, ta on pea kõigis õppeainetes alati tipus ning oma tarkusega aitab ta ka teisi. Mattias osaleb paljudel olümpiaadidel ja saab häid tulemusi. Juba praegu, 11. klassis on ta kahte ülikooli sisse saanud. Ta on sihikindel, teab oma sihte ning milleks suuteline on.

VÄÄRIKUS

Elar Kütt (Ä-klass) - Elar on noorhärra suure tähega. Ta on väga kaalutletud väljaütlemistega, tema ütlemised on tabavad ning omavad endas tihtipeale peent huumorit. Ta suudab sulanduda igasse punti ning arutleda seal kaasa. Ei ole ühtegi vestlust, mida Elar ei alustaks, öeldes ,,Tere!" või lausa ,,Tere päevast!". Ta tõstab viisakusest kaabut, naeratab õrnalt ning suhtub kõigisse austusega. Elar hoiab au sees meie kultuuri – ilmselt on üks meeldejäävaim hetk fuajees toimunud simman, kus Elar oma uut akordionit teistele tantsuks mängis. Ta täidab tunnid hea vestluse, vahetunnid huumori ning vaba aja imelise muusikaga. Elari naeratust ei saa kirjeldada, sest see on lihtsalt nii siiras. Temas ei peitu ühtki õelusenooti.

 

 

Toimetaja: NELE GRAVERSON