Täname ja tunnustame 2019/2020

• Kõige selgema minapildiga õpilane 2020 – Deili Saan. Järjekindel ja usaldusväärne. Tema sõnal on kaalu ja ta ei karda oma arvamust välja öelda. Kui märkab ebaõiglust, siis sekkub. Võtab meeleldi vastu uusi väljakutseid, sest nende kaudu saab ennast arendada. Kui midagi on vaja teha, siis ei tee lihtsalt ära, vaid teeb hästi. Teab oma tugevusi ja nõrkusi, tegutseb läbimõeldult ega sea endale eesmärke, mida ei suuda saavutada. Toetav klassikaaslane, kui vähegi saab ja oskab, siis aitab.

• Kõige sotsiaalsem õpilane 2020 – Egert Õim. Koolielus aktiivne ja ettevõtlik ning vastutustundlik (põhiväärtuse „ettevõtlikkus" kandja), teda huvitab ajalugu ja sotsiaalsed probleemid tänapäevases maailmas.

• Kõige kultuuriteadlikum õpilane 2020 – Emma Õnne. Kuigi ei ole valdkonda, milles meie Emma tubli ei oleks, paistab kultuuri väärtustamine iseäranis silma. Ta on lõpetanud muusikakooli ja jäi sinna „üleajateenijaks", laulab kooris, mängib rahvamuusikaansamblis Tuustar ning harjutab hoolega rahvatantsu. Tunneb suurt huvi pärimuse vastu, soovib lähemalt uurida murdeid. Väärtustab kaunist emakeelt, saavutas piirkondlikul emakeeleolümpiaadil III koha. Käib meeleldi erinevatel kultuuriüritustel. Alati viisakas, mõistev, teeb tihti teistele komplimente.

• Kõige teaduslikuma mõtlemisega õpilane 2020 – Kerdo Kurs. Olgu aineks matemaatika või füüsika, teemaks tehnika, IT või kosmoloogia – Kerdo oskab alati oma arvamuse välja öelda ning seda faktidega põhjendada. Lisaks sellele, et Kerdol on teadusvaldkonnas lai silmaring, ei ole ta ka oma teadmiste ning konspektide jagamisel kade. Just tänu tema abivalmidusele ning seletusoskusele on paljud klassikaaslased ka viimasel hetkel töödeks õppides materjali omandanud.

• „Pikim arenguhüpe" – Deivid Joosua. Gümnaasiumiaastate jooksul on silmapaistvalt arenenud suhtlemisjulgus ja õpioskused.

• Üle-eestilise ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus saavutas Märt Välba (N-klass) V koha ning Annaliis Tenisson (Q-klass) jäi jagama VII-VIII kohta. Mõlemate olümpiaaditööd olid teemal „Islam ja Araabia maailm kesk- ja uusajal". Juhendaja Tiit Naarits.

• 16. aprillil toimunud Nuti-Mati matemaatika V Eesti meistrivõistlustel saavutas 10.–12. klasside arvestuses IV koha Robert Valge (Q-klass), VI koha Triinu Tõnts (Q-klass). Nuti-Mati matemaatika Eesti karikavõistlustel gümnaasiumide ja tiimide arvestuses saavutasime V koha. Juhendaja Urve Olesk.

• 13. märtsil toimus Nuti-Mati matemaatika Kesk-Eesti piirkonnafinaal, kus I koha saavutas Robert Valge (Q-klass), III koha Kristiina Tamm (P-klass) ning IV koha Timo Tupits (T-klass).

• 4. märtsil toimus piirkondlik majandusõpetuse olümpiaad, kus I koha saavutas Kaur Aluoja (O-klass), II koha Eleri Sirel (U-klass), IV koha Kaspar Käärsoo (Q-klass), VI koha Joosep Joost (Q-klass) ning VII koha Cerle Siim (R-klass). Juhendaja Ulvi Tiisler.

• 21. veebruaril toimunud vene keele olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Mari- Liis Šternfeld (R-klass) I koha, Kirill Matiitšin (Q- klass) II koha ja Daniel Aganitš (Q-klass) III koha. Juhendajad Ljudmila Vahtla ja Riina Reimand.

• 15. veebruaril toimus piirkondlik muusikaolümpiaad, kus Emma Õnne (T-klass) saavutas I koha. Juhendaja Maret Oja.

• 14. veebruaril toimus Viimsi Gümnaasiumis üle-eestilise kõnevõistluse „Tänapäeval teavad inimesed kõige hinda, aga mitte millegi väärtust" lõppvoor. Kõnevõistlusel osales 27 õpilast, kellest 15 kutsuti lõppvooru. Meie kooli esindas finaalis Eleri Sirel (U-klass). Juhendaja Birgit Käärik.

• 8. veebruaril toimunud piirkondlikul ajaloo olümpiaadil saavutati auhinnalisi kohti: Teema „Islam" – I koht Märt Välba (N-klass), II koht Annaliis Tenisson (Q-klass), III koht Kaur Kanarbik (P-klass). Teema „Eesti" – II koht Deili Saan (T-klass), III koht Kärtyn Kaljusalu (S-klass). Teema „II maailmasõda" – I koht Jürgen Joost (P-klass), II koht Sander Sooväli (N-klass). Juhendaja Tiit Naarits.

• 7. veebruaril toiminud õpilasetlejate riigikonkursil pälvis Kadi Värnik (N-klass) žürii eripreemia. Juhendaja Lianne Saage-Vahur.

• 5. veebruaril toimunud piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil saavutas 10. klasside arvestuses I koha Elisabet Hein (S-klass), 11. klasside arvestuses saavutas I koha Kaisa-Siret Hint (P-klass) ja II koha Georg Sakrits (Q-klass), 12. klasside arvestuses saavutas I koha Kerdo Kurs (N-klass). Täname osalemast Triinu Tõnts , Kirill Matiitšin , Robert Valge, Eliise Miku, Vitali Kreek ja Armo Ivask. Juhendajad Urve Olesk, Karin Tepaskent ja Karolin Piiskoppel.

• 1. veebruaril toimunud piirkondlikul bioloogiaolümpiaadil saavutas 10. klasside arvestuses I koha Emma Õnne (T-klass), II koha Eleri Sirel (U-klass) ja III koha Kärtyn Kaljusalu (S-klass). 11. klasside arvestuses saavutas I koha Georg Sakrits (Q-klass), II koha Anna-Maria Kenppi (P-klass) ning III–V kohta jäid jagama Egon Vaiknemets (R-klass), Kaur Kanarbik (P-klass) ja Kaisa-Siret Hint (P-klass). 12. klasside arvestuses saavutas I koha Märt Välba (N-klass) ja III koha Ludvig Suvi (O-klass). Juhendaja Marion Villemson.

• 29. jaanuaril toimus Tartu Tamme Gümnaasiumis teadusvõistlus "Nupp nokib". Meie kooli võistkond, kuhu kuulusid Kerdo Kurs (N-klass), Triinu Tõnts (Q-klass), Robert Valge (Q-klass), Georg Sakrits (Q-klass) ja Elisabet Hein (S-klass), saavutas II koha.

• 25. jaanuaril toimunud piirkondlikul keemiaolümpiaadil saavutas 10. klasside arvestuses I koha Elisabet Hein (S-klass), II koha Martin Laasik (T-klass), III koha Deili Saan (T-klass) ja IV koha Andrus Möller (U-klass). 11. klasside arvestuses saavutas I koha Robert Valge (Q-klass), II koha Triinu Tõnts (Q-klass), III koha Kaisa-Siret Hint (P-klass). IV koha Anna-Maria Kenppi (P-klass) ja V koha Cerle Siim (R-klass). 12. klasside arvestuses saavutas I koha Uku Orupõld (N-klass), II koha Märt Välba (N-klass) ja III koha Kaur Aluoja (O-klass). Juhendaja Ulvi Tiisler.

• 24. jaanuaril toimunud piirkondlikul emakeeleolümpiaadil saavutas 10. klasside arvestuses I koha Elisabet Hein (S-klass), II koha Deili saan (T-klass) ja III koha Emma Õnne (T-klass). 11. klasside arvesuses saavutas esikoha Annaliis Tenisson (Q-klass). Tublid olid ka teised osalejad: Sten Mesipuu (S-klass), Eleri Sirel (U-klass), Kärtyn Kaljusalu (S-klass), Anna-Liisa Aas (U-klass), Triinu Tõnts (Q-klass), Teele Olgo (Q-klass), Mary-Heleen Meibaum (M-klass), Ingrid Laanepere (N-klass), Kadi Värnik (N-klass). Õpilasi juhendasid Merle Ojamets, Ülle Lääne ja Birgit Käärik.
  • 18. jaanuaril toimunud piirkondlikul füüsikaolümpiaadil saavutas I koha 12. klasside arvestuses Kerdo Kurs (N-klass), 11. klasside arvestuses saavutas I koha Kirill Matiitšin (Q-klass) ja II koha Anna-Maria Kenppi (P-klass), IV-V kohta jäi jagama Cerle Siim (R-klass). 10. klasside arvestuses saavutas I koha Elisabet Hein (S-klass), II koha Madis Kõivopuu (S-klass) ja III koha Martin Laasik (T-klass). Juhendaja Vello Mägi.
  • I aasta õpilane Lauren Lea (S-klass) osales iseseisvalt Riigikohtu kaasuskonkursil ning pälvis seal 10. klasside arvestuses II koha.
  • Rahvusvaheline inglise keele eksam CAE (Cambridge English Advanced) toimus 19. ja 30. novembril. Meie koolist sooritas eksami 35 õpilast, kellest 4 pälvisid kõrgeima ehk C2 taseme ning 25 said C1 sertifikaadi. C2 ehk haritud emakeelekõneleja taseme saavutasid: Liisbeth Kirsimägi, Ander Liivapuu, Märt Välba ja Kadi Värnik. C1 ehk vaba suhtluse pädevuse taseme saavutasid: Joosep Aare, Andrias Adamson, Kaur Aluoja, Anton Belous, Armo Ivask, Jakko Koort, Ergo Kruuse, Annabel Kukk, Kerdo Kurs, Ingrid Laanepere, Mary-Heleen Meibaum, Merlyn Mey, Ermo Narits, Uku Orupõld, Sirelin Piirson, Sander Ploom, Oliver Pohlak, Karl-Martin Raudsepp, Egle Saar, Siim-Sander Sarap, Gerli Sein, Kener Sumla, Markkus Viik, Egert Õim ja Grete Õismets. Juhendajad Rita Sildnik ja Maive Kase.

• 29. novembril toimus rahvusvaheline inglise keele olümpiaad Best in English. Jõgevamaa Gümnaasium saavutas seal 18. koha. Kokku osales 16 462 õpilast 624 koolist 25 riigist. Meie koolist osales 45 õpilast. Esikümme, kes meile nii kõrge koha tõid, on järgmine: Georg Sakrits (Q-klass) 111. koht maailmas, Kadi Värnik (N-klass) 199. koht, Kaur Kanarbik (P-klass) 216. koht, Kaspar Käärsoo (Q-klass), Raul Kuusik (U-klass), Gerdo Vaikmäe (S-klass), Egle Saar (N-klass), Mirel Luhalaid (T-klass), Liisbeth Kirsimägi (M-klass), Märt Välba (N-klass). Juhendajad Rita Sildnik ja Maive Kase.

• 22.–23. novembrini toimusid Betti Alverile pühendatud luulepäevad „Tähetund", kus Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja gümnaasiumitrupp pävlis oma lavastusega "Legend" väikevormi suurejoonelise teostamise eest eripreemia. Juhendaja Lianne-Saage Vahur.
  • 25. septembril toimus Rakveres Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlused teatejooksudes. Jõgevamaa Gümnaasiumi võistkond kooseisus: Kärtyn Kaljusalu, Elisabet Hein, Teele Olgo, Grete Kukk, Maris Kallo, Kirill Matiitšin, Daniel Aganitš, Roman Andrejev, Ranel Kase ja Andrias Adamson saavutas I koha nii 10x60m pendelteatejooksus kui ka murdmaateatejooksus. Võistkondlikult saavutati 10.-12. klasside arvestuses I koht.
  • 20. septembril toimus Kuremaa Terviseradadel Jõgevamaa noorte meistrivõistlused sügisjooksukrossis, kus Jõgevamaa Gümnaasiumi noored saavutasid mitmeid auhinnalisi kohti: