Täname ja tunnustame 2023/2024

• 13.-14. aprillil toimunud lingvistikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas Ranno Valk (C) IV koha ning pälvis sellega II järgu diplomi. Ranno nimetatati rahvusvahelise lingvistikaolümpiaadi (ILO) võistkonna liikmeks ning on kutsutud ülemaailmsesse vooru Brasiilias. Täname juhendajat Maive Kaset.

• 6.-7. aprillil toimunud Põltsamaa Miniteatripäevadel pälvis Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja gümnaasiumi trupp laureaadi tiitli. Laval etendati Urmas Vadi "Lendav laev" ainetel Karl Sakritsa "Anna ja Ivan".  Juhendaja Sten Siirak pälvis parima juhendaja auhinna, parima koreograafia auhinnaga pärjati Kristjan Rohioja. Lisaks premeeriti lavastust ka kunstniku eripreemiaga ning hinnati ka Põltsamaa noorte eriauhinna "Kõige põnevam lavastus" vääriliseks. Gümnaasiumi truppi kuuluvad: Karoliine Peek (A), Renate Uiga (A), Karl Västra (A), Andreas Kazakov (B), Laura Dengo (C), Marten Kajak (C), Karl Kustas Kalev (Ä), Joosep Palmiste (Ä), Kadi-Liis Pitk (Ä), Eliise Joost (Ö), Karl-Andreas Kütt (Ö), Helis Kiis (Ü), Karel Jan Bogens (MSÕ), Oskar Kull (JPK). Täname juhendajaid Sten Siirakut ja Kristjan Rohiojat.

• 6. aprillil toimunud vabariiklikult majandusolümpiaadil saavutas gümnaasiumi arvestuses 9. koha Mattias Pihlak (Ä) ning pälvis III järgu diplomi. Täname juhendajat Ulvi Tiislerit.

• 6. aprillil toimunud vabariiklikult füüsikaolümpiaadil saavutas gümnaasiumi arvestuses 13. koha Ranno Valk (C) st. 5. kohta 11. klasside arvestuses ning pälvis sellega III järgu diplomi. Ranno on nimetatud rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi Eesti võistkonna kandidaadiks. Täname juhendajat Vello Mägit.

• 4. aprillil toimunud nutispordi vabariiklikul rahvaspordipäeval saavutas IV koha Andreas Aasmaa (Ä) ja VI koha Kaspar Tuvike (A). Täname juhendajat Urve Oleskit.

• 27. märtsil toimunud Jõgevamaa noorte meistrivõistlustel ujumises saavutasid:

• Jasper Soomelt: 50 m vabalt III koht, 50 m rinnuli I koht, 50 m selili II koht
    • Marta Saariste: 50 m vabalt I koht, 50 m rinnuli I koht, 50 m selili I koht
    • Keidi Tõnurist: 50 m vabalt II koht
    • Karola Sein: 50 m vabalt III koht
  • 23. märtsil toimunud vabariiklikul matemaatikaolümpiaadil saavutas 11. klasside arvestuses VI koha Ranno Valk (C) ning pälvis II järgu diplomi. Täname juhendajat Kadri Lillet.

• 20. märtsil toimus nutisporti Kesk-Eesti meistrivõistluste finaal, kus I koh saavutas Indrek Virks (A), II koha Janeli Kivimurd (Ä), III koha Ruuben Isakr (A) ja IV koha Robin Sepa (C). Nutispordi Eesti meistri- ja karikavõistlustele on kutsutud Indrek Virks ja Janeli Kivimurd. Täname juhendajat Urve Oleskit.

• 15.-16. märtsil toimunud vabariiklikul keemiaolümpiaadil saavutas 11. klasside arvestuses 11. koha Ranno Valk (C).Täname juhendajat Ulvi Tiislerit.

• 8. märtsil toimunud vabariiklikul emakeeleolümpiaadil saavutas II koha Ranno Valk (C). Sel õppeaastal oli teemaks "Eesti keele hääldus". Täname juhendajat Merle Ojametsa.

• 7. märtsil toimus majandusolümpiaadi piirkonnavoor, kus I koha saavutas Mattias Pihlak (Ä), II koha sai Kaarel Karukäpp (B) ja III koha Steven Sirp (E). Suurepärase piirkonnavooru tulemusega tagas pääsu vabariiklikku lõppvooru Mattias Pihlak. Täname juhendajat Ulvi Tiislerit.

• 16. veebruaril toimus ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor, kus teemas "Katolik kirik", saavutas II koha Ailika Külm (Ü) ja III koha Tormi Arne Raidvere (Ö). Teemas "Eesti ajalugu 16. sajandil" saavutas I koha Angeliisa Niinemäe (Ä) ja III koha Karl-Andreas Kütt (Ö). Suurepäraste piirkonnavooru tulemustega tagasid pääsu vabariikliku lõpuvooru Ailika Külm ja Angeliisa Niinemäe. Täname juhendajat Tiit Naaritsat.

• 13. veebruaril toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor, kus gümnaasiumi arvestuses saavutas II koha Mattias Pihlak (Ä) ja III koha Jasper Soomelt (D). Täname juhendajat Aili Kruusauk.

• 9. veebruaril toimus füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor, kus 10. klasside arvestuses jäi I ja II kohta jagama Gudrun Roosiõis (D). 11. klasside arvestuses saavutas I koha Ranno Valk (C) ja 12. klasside arvestuses sai II koha Tormi Arne Raidvere (Ö). Ranno Valk on kutsutud lõppvooru. Täname juhendajaid Vello Mägit ja Aili Kruusaauku.

• 7. veebruaril toimus Tartu Tamme Gümnaasiumi teadusvõistlus "Nupp nokib", kus meie kooli võistkond saavutas V koha. Võistkonda kuulusid: Mattias Pihlak (Ä), Osmo Lapin (Ö), Amanda Lõhmus (B), Viljo Salumägi (E), Karola Sild (F). Täname Vello Mägit.

• 7. veebruaril toimus keemiaolümpiaadi piirkonnavoor, kus 10. klasside arvestuses saavutas I koha Remo Vaible (F) ning II ja III kohta jäid jagama Fiona Järvela (E) ja Lenna Kinks (D). 11. klasside arvestuses saavutas I koha Ranno Valk (C), II koha Indrek Virks (A) ja III koha Ruuben Isakar (A). 12. klasside arvestuses sai I koha Tormi Arne Raidvere (Ö), II koha Karl Kustas Kalev (Ä) ja III koha Martin Kukli (Ü). Ranno Valk on kutsustud lõppvooru. Täname juhendajat Ulvi Tiislerit.
  • 31. jaanuaril toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor, kus 10. klasside arvestuses saavutas I koha Egert Kerve ( F), III koha Janeli Štukert (D). 11. klasside arvestuses saavutas I koha Ranno Valk (C), II koha Indrek Virks ( A), III koha Amanda Lõhmus (B). 12. klasside arvestuses saavutas II koha Tormi Arne Raidvere. Ranno Valk on kutsutud lõppvooru. Täname juhendajaid Urve Oleskit, Andres Suurkuuske ja Kadri Lillet.
  • 26. jaanuaril toimus emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor, kus 10.klasside arvestuses saavutas I koha Nora-Lisette Salumaa (E) ja II koha Lenna Kinks (D). 11. klasside arvestuses saavutas I koha Ranno Valk (C) ja III koha Laura Dengo (C) ning 12, klasside arvestuses sai II koha Helis Kiis (Ü). Ranno on kutsutud lõppvooru. Täname juhendajaid Merle Ojametsa ja Mirjam Sillakivit.

• 20. jaanuaril toimus TalTechi majandusvõistlus gümnaasiumiastme õpilastele, kus Mattias Pihlak (Ä) saavutas 13. koha. Täname juhendajat Ulvi Tiislerit.

• 19. jaanuaril toimus gümnaasiumiastme bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor, kus I koha saavutas Ranno Valk (C). II koha sai Tormi arne Raidvere (Ö), mida jagab Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilasega. III kohta jäid jagama Laura Dengo (C), Eliise Eddor (Ü) ja Johannes Ojasaar (Ö). Ranno on kutsutud lõppvooru. Täname juhendajat Veronika Pooki.

• 29. novembril toimus lingvistikaolümpiaadi eelvoor, kus I koha saavutas Ranno Valk (C), II koha Tormi Arne Raidvere (Ö) ja III koha Aiki Martha Alviste (A). Ranno ja Tormi Arne pääsesid edasi lõppvooru. Täname juhendajaid Maive Kaset ja Rita Sildnikut.

• 16. novembril toimus inglise keele rahvusvaheline olümpiaad Best in English, kus osales 24 343 õpilast 702 koolist ning 34 riigist. Eestist osales 2344 õpilast 49 koolist. 70. koha maailmas ja 14. koha Eestis tõid meile Ranno Valk (C klass), 72. koht maailmas, Annabel Margens (Ä klass), 263. koht maailmas, Tormi Arne Raidvere (Ö klass), 608. koht maailmas, Saale Mägi (Ö klass),  909. koht maailmas, Karl Västra (A klass), 971. koht maailmas, Remo Vaible (F klass), 1626. koht maailmas, Aiki Martha Alviste (A klass), 2076. koht maailmas, Lenna Kinks (D klass), 2153. koht maailmas, Laura Nurk (B klass), 2302. koht maailmas, Kert Kirsipuu (C klass), 2313. koht maailmas. Täname juhendajaid Rita Sildnikut, Maive Kaset ja Veronika Pooki.

• 24.-25. novembril toimunud  Betti Alverile pühendatud XXXI luulepäevadel "Tähetund" tunnistas Akadeemia kooliteater Liblikapüüdja gümnaasiumitrupi lavastuse " Kingin sulle..." ( Artur Alliksaare luule põhjal) laureaaditiilti vääriliseks.

Gümnaasiumi truppi kuuluvad: Karoliine Peek (A), Renate Uiga (A), Karl Västra (A), Andreas Kazakov (B), Laura Dengo (C), Marten Kajak (C), Karl Kustas Kalev (Ä), Joosep Palmiste (Ä), Kadi-Liis Pitk (Ä), Eliise Joost (Ö), Karl-Andreas Kütt (Ö), Tormi Arne Raidvere (Ö), Helis Kiis (Ü), Karel Jan Bogens (MSÕ), Oskar Kull (JPK). Täname juhendajat Lianne Saage-Vahurit.

• 18. novembril toimus Salme ja Ott Valgemäele pühendatud võistutantsimine, kus meie rahvatantsurühm Kerged kondid saavutas III koha. Rahvatantsurühma kuuluvad: Karl Eduard Kull, Marten Kajak, Kristofer Haljas, Kaspar Tuvike, Jasper Soomelt, Janar Šternfeld, Kauro Pärn, Indrek Virks, Elar Kütt, Lisandra Tõruke, Kärol Kruusimaa, Kertu Kull, Erel Kivimurd, Kaisa Õun, Helis Kiis, Karola Sild, Mariliis Siirak, Liisa Kuusik. Täname juhendajat Tiina Kulli.
Toimetaja: NELE GRAVERSON